Michael Kors

Michael Kors

Michael Kors - informacje z życia projektanta

Amerykański projektant mody - Michael Kors urodził się 9. sierpnia 1959 roku jako Karl Anderson Jr. Gdy jednak jego mama po raz drugi wychodziła za mąż za Billa Korsa, zaproponowała mu nie tylko zmianę nazwiska, ale też imienia. Tak Karl Anderson stał się Michaelem Korsem. Jako dziecko reklamował płatki śniadaniowe i uczył się aktorstwa, ale najbardziej interesowała go… moda, z którą na dobre chciał związać swoje losy już w wieku 14 lat. W 1977 roku Michael Kors rozpoczął studia w prestiżowej szkole Fashion Institute of Technology, ale porzucił je po dziewięciu miesiącach, bo dostał szansę na zaprezentowanie swoich projektów w nowojorskim sklepie Lothars. To tam został zauważony jako projektant i wkrótce podpisał kontrakt z właścicielem słynnego domu mody Berdorf. Tak zaczęła się historia marki, której nazwę aktualnie zna cały świat. Dziś ogromną popularnością cieszą się nie tylko ubrania, ale też torebki czy smartwache Michaela Korsa. Prywatnie amerykański designer związany jest ze swoim wieloletnim partnerem - Lancem La Pere, z którym wziął ślub w 2011 roku. 

Kariera Michaela Korsa

W wywiadach podkreśla, że zawsze lubił proste i skromne rzeczy, i właśnie takie projektował od lat 80., zdobywając grono wiernych klientek poszukujących klasyki w szalonym świecie mody. Michael Kors nigdy nie szokował, ale jego krawiecki talent, praktyczne podejście do odzieży i wyrazisty styl pozwoliły mu stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektantów w historii mody. W swoich kolekcjach łączy smart casual z elegancją i sportowymi elementami. 

Poza własną marką prowadził też dom mody Celine, w którym od 1997 do 2003 roku pełnił funkcję dyrektora kreatywnego. Przez 5 sezonów był także jurorem w popularnym, telewizyjnym programie Project Runway. Chociaż jest królem ready-to-wear, tworzy też zjawiskowe kreacje na wyjątkowe okazje. Sukienki Michaela Korsa noszą takie gwiazdy, jak Olivia Wilde, Kate Hudson czy Emily Blunt, a Michelle Obama zapozowała w małej czarnej jego autorstwa do oficjalnego portretu pierwszej damy. Wielokrotnie ubierał również Melanię Trump. W 2004 uruchomił tańszą linię swojej marki - MICHAEL Michael Kors, przez co jego projekty stały się bardziej dostępne. Wielokrotnie nagradzany przez CFDA designer w Polsce słynie przede wszystkim z dodatków. Zegarki, buty, portfele czy torebki Michael Kors są obiektem pożądania kobiet w każdym wieku. A słynne perfumy Michael Kors Wonderlust są od lat jednym z najmodniejszych, świeżych, owocowo-kwiatowych zapachów. 

Marta Budziarek

Redaktorka domodi.pl....

Michael Kors
fot. Ons.pl