Jegginsy

Jegginsy

Jegginsy - jakie to spodnie? 

Jegginsy to nic innego, jak skrzyżowanie legginsów i jeansów. Są elastyczne i idealnie dopasowują się do sylwetki, ale kolorem i fakturą materiału przypominają denim. W świecie mody pojawiły się w 2010 roku jako wygodniejsza alternatywa dla jeansów skinny. Dziś wyróżniamy dwie podstawowe wersje tych charakterystycznych spodni - jegginsy, które do złudzenia przypominają jeansy - z kieszeniami, paskiem i szlufkami oraz te bardziej zbliżone do legginsów. Wszystkie modele są szyte z bawełny z dużą domieszką elastanu (spandexu), dzięki czemu są bardzo rozciągliwe i komfortowe. 

Najczęściej występują w odcieniach niebieskiego, ale sporą popularnością cieszą się też jegginsy czarne i białe. Są bardzo uniwersalne i ponadczasowe. Ogromny jest wybór fasonów tego rodzaju spodni. Jegginsy damskie z wysokim stanem nosimy dziś nie tylko do sukienek, ale też do crop topów i marynarek. Jegginsy ciążowe to jedne z najwygodniejszych spodni dla przyszłych mam. Jegginsy z dziurami mogą zastąpić nam boyfriendy czy jeansy mom-fit. A jegginsy push-up modelują sylwetkę. 

Jegginsy a legginsy i tregginsy - czym się różnią? 

Jegginsy bardzo często mylone są z innym typem legginsów - tregginsami. Warto jednak wiedzieć, że tregginsy to legginsy wyglądające, jak spodnie (połączenie słów „trousers” i „leggings’’). Krojem często nawiązują do cygaretek czy spodni paper bag, ale są szyte z bardzo elastycznych tkanin. Jegginsy to z kolei legginsy naśladujące spodnie jeansowe. 

Marta Budziarek

Redaktorka domodi.pl....

Jegginsy
fot. Adobe Stock