Athleisure

Athleisure

Styl athleisure - co to takiego?

Styl athleisure charakteryzuje się łączeniem ubrań sportowych z codziennymi, casualowymi. Ten popularny wśród fashionistów i gwiazd po godzinach trend sprawia, że noszenie wygodnego stroju do ćwiczeń na co dzień jest powszechnie akceptowalne, nawet jeśli nigdy nie chodzi się na siłownię. Według specjalistów branży trend athleisure jest odpowiedzią na coraz szybsze tempo życia, szczególnie w dużych miastach. 

Trend athleisure - krótka historia 

Trend athleisure to modowe zjawisko, którego początki trudno określić. Do jego powstania niewątpliwie przyczyniły się takie osobistości, jak Jeremy Scott, który wpuścił na wybiegi modelki w sportowym obuwiu, Mark Parker – prezes Nike, który w jednym z wywiadów stwierdził, że „legginsy to nowe jeansy” czy twórcy marek streetstylowych, np. Off-White lub Vetements. Bez względu na to, czy trend athleisure zrodził się na ulicy, czy w głowach projektantów, jedno jest pewne: dziś nikogo nie dziwi już połączenie sportowych spodni ze szpilkami albo garnituru i sneakersów. A samo słowo athleisure stało się tak popularne, że Merriam Webster, twórca najbardziej zaufanego słownika online w Stanach Zjednoczonych, dodał termin do swoich zasobów w 2016 roku.

Jak się ubrać w stylu athleisure? Stylizacje w duchu sportowej elegancji

Stylizacje zgodne z trendem athleisure są bardzo proste do stworzenia. Wystarczy włożyć legginsy zamiast spodni, sportowy top zamiast koszuli czy sneakersy w zastępstwie szpilek. Trend athleisure jest popularny również w modzie męskiej - panowie mogą nosić wygodne bluzy, dresy czy sneakersy w połączeniu z casualowymi elementami garderoby.

Athleisure
fot. Antonina Lasota