Instagram

Instagram

Instagram - co to za serwis i jak działa?

Instagram to serwis społecznościowy z dedykowaną aplikacją, której głównym założeniem jest publikowanie fotografii na założonym przez siebie profilu, wyświetlających się później w tak zwanej siatce w rzędach po trzy zdjęcia. Dodatkowe funkcje Instagrama stale się rozwijają - dziś to również między innymi możliwość dodawania filmów video w Instagram TV, relacji znikających po 24 godzinach w Instagram Stories (maksymalnie 15-sekundowe filmiki oraz zdjęcia w proporcji 9:16) czy zapisania wybranych relacji (wraz z możliwością odtworzenia ich po upływie 24 godzin). Aplikacja Instagram posiada też wbudowane filtry, umożliwiające zarówno podrasowanie publikowanego zdjęcia, jak i relacji na Story.Instagram został założony w 2010 roku przez Kevina Systroma oraz Marka Kriegera. Jego nazwa pochodzi od połączenia słów instant camera i telegram.

Kogo śledzić na Instagramie?

Instagram to aplikacja, na której chętnie zakładają profile zarówno osoby prywatne, jak i celebryci, sportowcy, artyści, marki, sklepy, rzemieślnicy, a nawet inne aplikacje. To znakomite źródło rozrywki i wiedzy, Jeśli lubisz design, sztukę i modę, właśnie Instagram będzie cennym źródłem natchnienia czy pomysłów na stylizacje czy prace DIY. Jeśli chcesz potraktować Instagram jak skarbiec inspiracji, koniecznie śledź odpowiednie konta, na przykład te należące do polskich czy światowych influencerów i influencerek, modeli i modelek, projektantów i projektantek. 

Jak stworzyć atrakcyjne konto na Instagramie?

Jeśli sama chcesz tworzyć atrakcyjne konto na Instagramie, które będzie źródłem inspiracji dla innych, zadbaj o ciekawy sposób prezentacji siebie i tego, czym się zajmujesz. Postaw na dobrej jakości zdjęcia, angażujące opisy, regularnie zamieszczane relacje w Instagram Stories, kreatywne filmy, słowem - content wpisujący się w trendy, a jednocześnie niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Na Instagramie możesz pokazywać swoje looki, własnoręcznie robioną biżuterię, własne projekty odzieży, makijaże czy chociażby ciekawostki ze świata fashion.

Instagram
fot. Adobe Stock