IT girl

IT girl

It girl - co to znaczy?

It girl to pojęcie, które w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza dziewczynę, która wskazuje na to (IT), co jest modne. To osoba, która w realny sposób kreuje trendy i decyduje o tym, jak noszą się inne osoby, jakich dokonują konsumenckich wyborów. It-girl ma fenomenalne wyczucie trendów, kocha je wyprzedzać i wyznaczać. Samo słówko pochodzi z filmu “It” z Clarą Bow z 1927 roku. Coraz częściej synonimem it girl w branży jest określenie “influencerka”.

It girls kiedyś a dziś

It girl nosi najmodniejsze ubrania i dodatki, bywa na pokazach mody i prestiżowych przyjęciach, bardzo często również przyjaźni się z projektantami – tak było kiedyś. Dziś wartość it girls w branży mody można łatwo oszacować na podstawie liczby followersów na Instagramie. Rekordzistki mogą pochwalić się nawet kilkunastomilionową publiką, przez co w oczywisty sposób stają się obiektami zainteresowań projektantów i marek modowych. Mają wpływ na to, co nosimy i w jaki sposób. Coraz częściej wykorzystują też swoją popularność w szczytnych celach, na przykład promując eko podejście do życia.

Najsłynniejsze it girls na świecie

Mianem pierwszych “it girl” możemy określić takie dawne ikony stylu, jak Audrey Hepburn, Brigitte Bardot, Marylin Monroe, Jackie Kennedy, Twiggy, a później Jane Birkin czy Kate Moss.  Dziś do najpopularniejszych it girls zaliczymy chociażby modelkę Gigi Hadid, Kim Kardashian, siostry Kendall i Kylie Jenner czy Leonie Hanne, a w Polsce: Jessicę Mercedes Kirschner, Julię Kuczyńską, Anję Rubik. Lista gorących nazwiska jest stale aktualizowana, bo co sezon przybywa w branży modnych dziewczyn, które pragniemy naśladować.

Ubierz się jak it girl!

Jeśli chcesz w swoim środowisku uchodzić za it-girl, musisz nosić się tak, jak lubisz, miksując trendy z wybiegów z własnymi, autorskimi pomysłami na look. Nie bój się niesztampowych zestawień i miksowania pozornie niepasujących do siebie ubrań. Koniecznie zainwestuj też w dodatki, które wyróżniają światowej sławy it girls. Zadbaj też o swoje media społecznościowe i pokazuj na nich swoje estetycznie zaprezentowane stylizacje, makijaże, inspiracje - w ten sposób możesz zostać kolejną influencerką, ze zdaniem której liczą się wszyscy!

IT girl
fot. shutterstock