Homfy casual

Homfy casual

To styl w modzie, którego autorska nazwa została wykreowana przez domodi.pl. Można go, w skrócie, określić jako domowa wygoda. Nazwa powstała z połączenia dwóch angielskich słów home - dom oraz comfy czyli wygodny. Stosuje się go do opisania codziennego, komfortowego stylu ubierania się. I w tym ujęciu nie różniłby się od casualu. Jednak, jego wyróżnikiem jest fakt, że stosuje się go tylko i wyłącznie w przypadku pracy na home office. Cechuje go zatem wygoda i swoboda poruszania. Styl wykorzystywany jest przez kobiety oraz mężczyzn. Panuje w nim jedna, najważniejsza zasada - tu wszystko do siebie pasuje, jeśli jest wygodne!

Elementy garderoby mają otulać ciało, dawać poczucie miękkości i komfortu. Do najczęściej wybieranych należą: wygodne piżamy, stylowe dresy, oversize'owe koszule, zwiewne sukienki, wszelkiej maści szorty oraz narzutki, takie jak szlafroki czy kardigany. W przypadku kobiet to także bluzy i koszule partnerów. Koniecznie towarzyszą im miękkie kapcie, a latem klapki.


Styl Homfy casual zmienia się wraz z porami roku. Zimą - korzysta z uroków ciepłych tkanin, takich jak polar czy grubsza dzianina. Latem - wybiera materiały oddychające, takie jak len czy bawełna. 

Powiązane hasła:
Homfy casual
fot. shutterstock