City style

City style

 

Styl ubierania, który łączy w sobie casual z elegancją. Charakteryzuje się połączeniem sportowych elementów garderoby z typowo kobiecymi, pasuje więc do pracy, na popołudniowy lunch ze znajomymi, zakupy czy wieczorne spotkanie. Garderoba miłośniczki tego stylu to przede wszystkim zestawienie uniwersalnych elementów stylizacji o ponadczasowym charakterze. Mogą to być eleganckie ubrania, ale niezbyt zobowiązujące, komfortowe i dopasowane tak, aby w każdej sytuacji w ciągu dnia sprawiać odpowiednie wrażenie. City style pozwala na noszenie szpilek naprzemiennie z obuwiem na płaskiej podeszwie. 

Dla przykładu, jeśli stawiamy na szpilki to zestawiamy je z klasycznym topem i np. jeansami. Kiedy wybieramy trampki, to sportowy luz „formalizujemy” przy pomocy sukienki i modnego trenczu. 

Pamiętaj! Nie należy stawiać znaku równości między street fashion, a city style. W stylu city swoją garderobę możesz komponować w popularnych sieciówkach, jak i u bardziej wyszukanych projektantów, bez mocnego stawiania na indywidualizm. 

To idealna propozycja dla mocno zapracowanych kobiet, które od rana do wieczora muszą wyglądać dobrze i schludnie.

Powiązane hasła:

Kasia Kazimierska-Kloc

Influencerka, od najmłodszych lat wielka miłośniczka mody....

City style
fot. Maciej Wdowiak