Satyna bawełniana

Satyna bawełniana

Satyna bawełniana - co to za materiał?

Satyna bawełniana to miękka, lejąca się tkanina o bardzo gładkiej fakturze, która łączy w sobie właściwości naturalnej bawełny z jedwabistym połyskiem satyny. Taki efekt daje tak zwany splot satynowy (zwany też atłasowym), który sprawia, że materiał 100% bawełna jest gładszy i delikatnie błyszczący z jednej strony. Ten rodzaj tkaniny w przemyśle tekstylnym uchodzi za jeden z najbardziej luksusowych. Jest miękki, przyjemny w dotyku, elegancki, a zarazem zdrowy dla naszej skóry. Najczęściej wykorzystuje się go nie tylko do szycia odzieży, ale też tekstyliów domowych. Prześcieradło czy pościel z satyny bawełnianej wyglądają efektownie, ale przede wszystkim zapewniają nieporównywalny komfort użytkowania, dzięki temu, że tkanina jest gładka, bardzo przyjemna w dotyku, śliska, jak klasyczna satyna, a zarazem przewiewna. 

W świecie mody satyna bawełniana służy z kolei do szycia zwiewnych sukienek, topów czy szlafroków i piżam. Ubrania z satyny bawełnianej oddychają, są wygodne, a jednocześnie bardzo szykowne! Co ciekawe, ogromną zaletą satyny bawełnianej jest fakt, że drukowane na niej wzory są bardzo wyraźne i ostre, dzięki czemu tkanina ta idealnie nadaje się do szycia koszul, bluzek czy sukienek w modne printy.

Satyna bawełniana a bawełna satynowa: różnice

Sporą popularnością cieszy się też tak zwana bawełna satynowa. Pościel i prześcieradła z tego rodzaju tkaniny znajdziemy dziś w kolekcjach marek, które stawiają na jakość i łączą elegancki design z komfortem użytkowania. Ale czy satyna bawełniana i bawełna satynowa to ta sama tkanina? Tak! Nazw tych używa się zamiennie. Jeśli więc szukamy śliskiej pościeli o naturalnych właściwościach, eleganckiej sukienki z delikatnym, satynowym połyskiem czy koszuli w efektowne wzory, szukajmy bawełny satynowej lub satyny bawełnianej w składzie materiału!

Powiązane hasła:
Satyna bawełniana
fot. Adobe Stock