Trendsetter

Trendsetter

Trendsetter - definicja

Trendsetter to dosłownie: osoba, która kreuje czy też ustanawia trendy. W świecie mody jednak trendsetterami nazywa się z reguły tych, którzy trendy lansują – rozpowszechniają. Często jako pierwsi noszą to, co pojawia się na wybiegach. Wyróżniają się dużą odwagą w tworzeniu stylizacji złożonych z rzeczy, które czasami przeczą temu, co do tej pory było uważane za modne czy stylowe. Zawód” trendsettera istnieje od dawna, choć samo pojęcie funkcjonuje w obiegu od zaledwie kilku lat. Jego rola w świecie mody była i jest bardzo ważna, bo to on wpływa na nasze modowe wybory i pokazuje, co będzie obowiązywało w tym sezonie. Trendy stają się trendami nie tylko ze względu na to, że projektanci pokazują je na wybiegach, ale też dzięki temu, że z chęcią noszą je osoby związane z branżą, których styl jest dla wielu ludzi źródłem inspiracji. 

Kto jest trendsetterem?

Trendsetterką można nazwać między innymi Jackie Kenndy: proste sukienki trapezowe nigdy nie stałyby się tak popularne, gdyby nie ona. Jeansy Levi's 501 prawdopodobnie również przeszłyby bez echa, gdyby wciąż nosili je wyłącznie robotnicy, a nie takie sławy, jak James Dean czy Marilyn Monroe. Do współczesnych trendsetterów z pewnością zaliczymy takie osobistości, jak topowe blogerki modowe, wciąż popularne Kardashianki, modelki i redaktorki modowe, ale też księżną Kate czy księżną Meghan, których styl jest wzorem dla wielu eleganckich kobiet.

Jak zostać trendsetterem?

Jeśli chcesz być uznawana za trendsettera, w kwestii mody musisz chodzić własnymi ścieżkami, tworząc stylizacje według własnego pomysłu, a nie propozycji z magazynów. Dobieraj dodatki w sposób, na który jeszcze nikt nie wpadł i nie obawiaj się łamać zasad dress code’u. Dzięki temu, że wypracujesz swój własny, rozpoznawalny styl, będziesz inspiracją dla innych kobiet i śmiało będzie można Cię nazwać trendsetterką.

Trendsetter
fot. shutterstock