Rewitalizacja garderoby

Rewitalizacja garderoby

Na czym polega proces rewitalizacji garderoby?

 
Rewitalizacja garderoby ma na celu nie tylko stworzenie jak największej ilości zestawów w różnych konfiguracjach, ale również nadanie rzeczom drugiego życia i jak najlepsze zagospodarowanie szafy.

Odnowa garderoby to przede wszystkim oczyszczenie, czyli innymi słowy pozbycie się ubrań, których nie nosimy, nie lubimy lub które już nam nie pasują. Proces ten polega na maksymalnym wykorzystaniu tego, co jest w garderobie i ewentualnym uzupełnieniu o brakujące elementy: odzież, obuwie, akcesoria, biżuterię, a także po prostu nowe trendy, kolory i fasony.

Tym drugim życiem dla naszych rzeczy może być zarówno ich kreatywne przerobienie, jak i wymiana, sprzedaż lub oddanie osobom potrzebującym. Rewitalizacja garderoby to także dbałość o należyte traktowanie oraz przechowywanie odzieży. Nie ma jednoznacznej recepty na to, ile powinno się mieć rzeczy w szafie ani też po jakim czasie pozbywać się tych, których nie nosimy. Każdy z nas jest inny, a ubraniem możemy wyrażać siebie. Dlatego tak ważne jest to, żeby rzeczy były spójne z nami, z naszą osobowością, potrzebami, estetyką i walorami. W przeciwnym razie będziemy się czuć przebrani, a nie ubrani. Zbyt dużo rzeczy zgromadzonych na małej powierzchni powoduje chaos, zabiera przestrzeń i energię. Dlatego ważne jest, żeby stworzyć dla siebie garderobę - jeśli nie taką z prawdziwego zdarzenia, w osobnym pomieszczeniu, to przynajmniej w dobrze zorganizowanej szafie. Rewitalizacja garderoby to stworzenie przestrzeni, która rozwiąże odwieczny dylemat dotyczący nie tylko tego, co na siebie włożyć, ale również jak wyglądać i czuć się świetnie.

Małgorzata Sikorska

Stylistka wizerunku, twórczyni projektu Dress no stress....

Rewitalizacja garderoby
fot. Szymon Kłossowski