Casual chic

Casual chic

Połączenie dwóch słów, które funkcjonują zarówno osobno, jak i w duecie. Razem dają nową jakość i sporą dawkę dobrego gustu w codziennej modzie.

Casual to najpopularniejszy styl do noszenia na co dzień. Casualowy oznacza dzienny, czyli przeznaczony do biura, na zakupy czy na niezobowiązujące spotkanie w gronie znajomych. Jest wygodny, komfortowy i uniwersalny. Słowo „chic” z kolei tłumaczymy jako szykowny, elegancki, bardzo stylowy. Nasuwa skojarzenia z francuskim stylem, ze słynnym „paryskim szykiem”, który sam w sobie stał się już wielką inspiracją dla kobiet na całym świecie. Chic często oznacza bawienie się modą, łączenie różnych stylów i zabawę dodatkami.

Moda lubi ciekawe i intrygujące rozwiązania, połączenie więc codziennego luzu (casual) z elegancją i szykiem (chic) to dobry sposób na podkręcenie swojej stylizacji, który nazywamy właśnie CASUAL CHIC.

Największą zaletą tego stylu jest jego uniwersalność i praktyczność. Oznacza to, że w jednej stylizacji możesz pojawić się na kilku spotkaniach w ciągu dnia, nawet jeśli mają one zupełnie odmienny charakter. Casual chic nie potrzebuje wyrazistych i wymyślnych ubrań, czasem wystarczy sięgnąć po te ubrania, które możesz wykorzystać na wiele sposobów i codziennych okazji.

Powiązane hasła:

Kasia Kazimierska-Kloc

Influencerka, od najmłodszych lat wielka miłośniczka mody....

Casual chic
fot. Maciej Wdowiak