Brigitte Bardot

Brigitte Bardot

Brigitte Bardot - życiorys i najważniejsze filmy

Brigitte Bardot przyszła na świat  28 września 1934 roku. Do dziś pozostaje jedną z najsłynniejszych francuskich gwiazd. Uznawana za symbol kobiecości lat 50. i 60. XX wieku, grała w filmach, śpiewała, zajmowała się modelingiem. Wystąpiła między innymi w takich kultowych obrazach, jak “I Bóg stworzył kobietę”, “Babette idzie na wojnę” czy “Sławne miłości”. Po zakończeniu kariery filmowej zajęła się działalnością na rzecz ochrony praw zwierząt. Do historii przeszły też jej liczne i bardzo głośno komentowane romanse, między innymi z Sergem Gainsbourgiem. Brigitte Bardot ma jednego syna, z którym prawie nie utrzymywała kontaktów, kiedy był dzieckiem.

Styl Brigitte Bardot - sukienki i płaszcze, które pokochał świat mody

Brigitte Bardot dała się zapamiętać nie tylko jako utalentowana aktorka. Ta eteryczna, ale charakterna Francuzka do dziś uważana jest za jedną z największych ikon mody wszechczasów. Na jej cześć nazwano też charakterystyczny dekolt w łódkę z odkrytymi ramionami oraz biustonosz bardotkę. Styl Brigitte Bardot był jednocześnie bardzo dziewczęcy i pełen seksapilu. Aktorka lubiła nosić proste swetry lub małe topy, cygaretki i baleriny, mocno rozkloszowane sukienki albo bluzki koszulowe i trapezowe spódnice. Nieodparcie z Brigitte Bardot kojarzy się też mały płaszczyk, zwłaszcza ten w lamparcie cętki. Jeśli chcesz ubrać się jak Brigitte Bardot, w Twojej szafie nie może też zabraknąć kostiumów kąpielowych z wysokim stanem, apaszek do przewiązywania na głowie oraz słomkowych kapeluszy retro. 

Grzywka Brigitte Bardot i jej charakterystyczny makijaż

Ale pamiętne stylizacje Brigitte Bardot to jeszcze nie wszystko. Francuska aktorka jest też autorką jednego z najbardziej kultowych uczesań wszech czasów, czyli choucroute, oznaczającego niedbałą fryzurę z bujnie falujących na głowie włosów. Grzywka Brigitte Bardot do dziś kopiowana jest przez miliony naśladowczyń aktorki. Podobnie zresztą jak charakterystyczna kocia kreska na oku, malowana eyelinerem. 

Brigitte Bardot obecnie - czym zajmuje się francuska gwiazda kina?

Brigitte Bardot dziś mieszka na francuskiej Riwierze i od wielu lat ma problemy z poruszaniem się. Swój majątek poświęciła walce o prawa zwierząt, a sama przyznaje, że od dawna przestała o sobie myśleć jak o aktorce. Nadal nie przestaje prowokować, co jakiś czas będąc krytykowaną za swoje skrajnie prawicowe wypowiedzi.

Powiązane hasła:
Brigitte Bardot
fot. Angelika Kukioła