Bikini

Bikini

Co to jest bikini?

Bikini to nazwa dwuczęściowego kostiumu kąpielowego, bez którego większość kobiet nie wyobraża sobie plażowania. Klasyczne bikini składa się z biustonosza z trójkątnymi miękkimi miseczkami i z mocno wyciętych majtek, wiązanych po bokach na troczki. Istnieje jednak wiele wariantów tego kostiumu kąpielowego: bikini z wysokim stanem, bikini push-up z miseczkami powiększającymi optycznie biust, bikini sportowe, z górą w formie wygodnego podczas plażowych aktywności topu czy bikini ze stringami.

Bikini - krótka historia skąpego stroju

Bikini zaprojektował mężczyzna – Francuz Louis Réard, który w 1947 roku zaproponował kobietom strój kąpielowy jeszcze mniejszy od wymyślonego rok wcześniej stroju kąpielowego „Atome” (który miał uchodzić za najmniejszy z możliwych). Skąpe bikini zyskało nazwę na cześć testowanej wówczas… amerykańskiej broni jądrowej. Pomysł Réarda był prosty – szokować i przykuwać uwagę. Cel niewątpliwie został osiągnięty, bo bikini do dziś uchodzi za najpopularniejszy typ kostiumu kąpielowego. Nie stało się to jednak od razu, bo pod koniec lat 40. XX wieku pań chętnych do założenia bikini zdecydowanie brakowało. Ostatecznie reklamowała go tancerka – Micheline Bernardini, która jako jedna z nielicznych kobiet tamtych czasów miała odwagę założyć coś tak mocno odsłaniającego ciało.

Strój kąpielowy dwuczęściowy - jak go dobrać do sylwetki?

Bikini, podobnie jak każdy inny strój kąpielowy, można dobrać do typu swojej figury. Jeśli jesteś wyjątkowo zgrabna albo po prostu dumna z tego, jak wyglądasz, wybierz micro bikini, czyli najmniejszy możliwy kostium kąpielowy, ledwo zasłaniający ciało. Panie o wystającym brzuszku powinny wybierać dół od bikini z wysokim stanem, a kobiety, które narzekają na małe piersi - bikini push up z biustonoszem zdobionym dodatkowo falbankami czy printami. Jak dobrać kostium kąpielowy do masywnych ud? Najlepiej zdecydować się na kostium kąpielowy dwuczęściowy z wyżej zawiązywanymi majtkami - to optycznie wysmukli i wydłuży nogi. 

Powiązane hasła:
Bikini
fot. shutterstock