Basic

Basic

Ubrania basic - co się kryje za tym terminem?

Ubrania basic to podstawowe i niezbędne części garderoby, które trzeba mieć w swojej szafie. Basics to również „must have’y” czy po prostu „wardrobe essentials”, a więc bazowe, ponadczasowe i kultowe elementy ubioru, które tworzą tak zwaną “szafę kapsułową”, czyli garderobę składającą się z idealnie pasujących do siebie elementów. W ubrania basic warto inwestować, ponieważ nigdy się nie zestarzeją i zawsze będą w modzie. W często zmieniających się kolekcjach sieciówek również znajdziemy linię „basics”, która - pomimo trendów - pozostaje niezmienna. 

Jakie ubrania basic warto mieć w garderobie?

Ubrania basic to przede wszystkim: biała koszula, czarne cygaretki, klasyczny trencz, dopasowane jeansy, wełniany golf, pojemna torebka ze skóry, beżowe czółenka oraz czarne baleriny damskie. Mężczyźni powinni zainwestować natomiast w następujące części garderoby: klasyczne T-shirty, eleganckie koszule oraz te w wersji na co dzień (np. w kratkę), gładkie bluzy, jeansy, spodnie typu chinosy, joggery, wełniany płaszcz, parkę, uniwersalne sneakersy oraz skórzane półbuty.

Szafa kapsułowa - jak ją stworzyć? 

Ubrania basic są podstawą tak zwanej szafy kapsułowej, czyli takiego zbioru ubrań, w którym wszystko idealnie do siebie pasuje. To rozwiązanie, które uwielbiają miłośnicy klasyki, ale też fani minimalizmu starający się zredukować liczbę posiadanych rzeczy do jak najmniejszej liczby. W ten sposób poranna mantra “nie mam co na siebie założyć” staje się wyłącznie przykrym wspomnieniem. Ubrania basic, takie jak elegancka koszula, ołówkowa spódnica, trencz i jeansy, rozwiewają codzienne modowe dylematy. 

Basic
fot. shutterstock