Giorgio Armani

Giorgio Armani

Giorgio Armani - biografia projektanta

Giorgo Armani to włoski projektant mody, który urodził się w 1934 roku w niewielkim miasteczku Piacenza jako jedno z trojga dzieci. Co ciekawe, nie zawsze marzył o karierze w branży fashion, a do Mediolanu wyjechał po to, by… studiować medycynę! Już po dwóch latach życie zweryfikowało jego plany, bo Giorgio Armani nie znosił widoku krwi. Porzucił więc studia i zajął się dekorowaniem okien w domu towarowym, a później pracą we włoskim domu mody Cerruti. To tam zdobył doświadczenie i postanowił na dobre związać się z modą. Debiut jego marki modowej przypada na rok 1975, ale prawdziwy rozgłos przyniósł mu tak naprawdę występ Richarda Gere’a w garniturze z metką Armani w filmie „Amerykański żigolak”. Dziś jego brand Giorgio Armani jest znany zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych.

Styl Giorgio Armaniego: ponadczasowa klasyka z twistem

Charakterystyczny styl Giorgio Armaniego to... stuprocentowa różnorodność – od eleganckiej odzieży damskiej i męskiej, przez suknie haute couture z linii Armani Prive, aż po kostiumy sceniczne Lady Gagi. Muzami Giorgio Armaniego od lat są aktorki Cate Blanchett czy Nicole Kidman. Spektakularne kreacje, jakie włoski designer projektuje dla gwiazd na czerwone dywany, natychmiast przechodzą do historii mody. Na co dzień też możesz sobie pozwolić na odrobinę włoskiego luksusu: portfel Giorgio Armani czy T-shirt z jego logo będą świetnie komponowały się z tym, co już masz w swojej szafie.

Perfumy Giorgio Armani - legendarny obiekt pożądania

Giorgio Armani jest znany nie tylko z wyjątkowych kolekcji ubrań, ale też linii kosmetyków dla kobiet i mężczyzn. Wśród nich szaloną popularnością cieszą się perfumy Giorgio Armani: Armani Si czy Armani Code. Kobiece, zmysłowe, a jednocześnie zaskakujące, doskonale odzwierciedlają styl włoskiego projektanta. Panowie też przepadają nie tylko za męskimi perfumami Giorgio Armani, między innymi za Armani Aqua di Gio.

Giorgio Armani
fot. shutterstock