Lady Dior

Lady Dior

Torebka Lady Dior – ponadczasowa it bag

Lady Dior to torebka, o której marzą tysiące kobiet. W czym tkwi jej sekret? Prawdziwe dzieło sztuki z kolekcji luksusowej francuskiej marki wyróżnia się dość prostym designem – klasyczny kształt kuferka połączono z geometrycznym pikowaniem (motyw cannage), szerokim paskiem na ramię i sztywnymi rączkami. Idealnym dopełnieniem jest swego rodzaju breloczek z boku, który składa się z czterech liter: D, I, O i R. Aby wisiorki nie uległy uszkodzeniu, każda z nich jest galwanizowana w specjalnych kąpielach.

Lady Dior składa się z aż 144 elementów. Stworzenie jednego egzemplarza zajmuje 8 godzin, a sam proces wymaga współpracy 7 artystów. Do produkcji torebki wykorzystuje się głównie prawdziwą skórę jagnięcą, a dokładniej – 130 jej ręcznie ciętych kawałków, które są farbowane, pokrywane motywem cannage, a następnie ręcznie zszywane.

Historia torebki Lady Dior

Historia Lady Dior rozpoczęła się pod koniec XX wieku, a jej główną bohaterką jest księżna Diana, której torebka zawdzięcza swoją nazwę. Sam model miał premierę w 1994 r., jednak dopiero rok później stał się jednym z najbardziej pożądanych akcesoriów na świecie. We wrześniu 1995 r. Diana Spencer odwiedziła razem ze swoim ówczesnym mężem, księciem Karolem, Paryż. Obowiązkowym punktem podczas ich pobytu w stolicy Francji była wystawa Christiana Diora i koncernu LVMH. Żona francuskiego prezydenta, Bernadette Chirac, chciała uhonorować tak ważnego gościa i podarować Dianie coś wyjątkowego. Padło właśnie na torebkę Lady Dior, która nie była przypadkowym prezentem – w końcu księżna miała ogromną słabość do mody. Diana tak pokochała ten model, że zamówiła go w innych wzorach i kolorach.

Lady Dior – cena

Ile kosztuje torebka Lady Dior? Jej cena rozpoczyna się od 3500 euro, jednak dotyczy ona wyłącznie wersji mini (Mini Lady Dior). W zależności od wybranego modelu koszt zakupu kultowego już akcesorium w pełnowymiarowym rozmiarze wynosi 3750 euro (wersja lakierowana), 3950 euro (z haftem z palisandru) czy nawet 4600 euro (duża torebka Lady Dior).

Powiązane hasła:
Lady Dior
fot. Ons.pl