Birkin bag

Birkin bag

Birkin bag, czyli najsłynniejsza torebka świata

Torebka Birkin bag od marki Hermes wymyślona została w 1985 roku -  kilka lat po spotkaniu Jane Birkin z dyrektorem kreatywnym marki Hermès w samolocie na trasie Paryż-Londyn. Legendy głoszą, że właśnie podczas tego spotkania zawartość torebki Birkin niefortunnie wysypała się na podłogę, co zapoczątkowało rozmowę na temat torebki idealnej. Jean-Louis Dumas, ówczesny projektant Hermès, obiecał, że taką stworzy i obietnicy dotrzymał. Pojemna, wykonana z cielęcej skóry torba, zyskała nazwę Birkin bag na cześć Jane Birkin. Do dziś torebki Birkin produkowane są ręcznie przez kaletników bazujących na technice, jaka lata temu obowiązywała przy produkcji końskich siodeł. To gwarantuje jakość, ale też ogranicza produkcję - podobno tygodniowo powstaje jedynie 5 sztuk torebek Birkin bag.

Birkin bag - gdzie kupić kultową torebkę i ile kosztuje?

Birkin bag to jedna z najdroższych torebek świata. Jej ceny zaczynają się od 10 tysięcy euro, a mimo to nadal obowiązują listy chętnych na ten kultowy dodatek. Na początku 2016 roku czerwona torebka Birkin domu mody Hermes wykonana ze skóry krokodyla została sprzedana w londyńskim domu aukcyjnym Christie’s za kwotę 222 tysięcy dolarów.Nawet nie szukaj tańszych wersji torebki Birkin bag na Aliexpress czy innych platformach internetowych - słynny model jest bardzo chętnie kopiowany przez nieuczciwych sprzedawców. 

Gwiazdy kochają Birkin bag od Hermès!

Cena oryginalnej Birkin bag nie zraża gwiazd, które lubią inwestować w rozpoznawalne symbole jakości, takie właśnie jak torebka Hermès. Z tym modelem na ręku widywana jest regularnie Kim Kardashian, Kylie Jenner czy Melania Trump.

Birkin bag
fot. shutterstock