Kopertówka

Kopertówka

Kopertówka damska - torebka wieczorowa do zadań specjalnych

Kopertówka damska to rodzaj wieczorowej torebki niewielkich rozmiarów, którą nosi się w dłoni. Klasyczna kopertówka ma kształt płaskiej, prostokątnej koperty, jednak coraz częściej projektanci proponują rozmaite wariacje na temat tej wieczorowej torebki, na przykład modyfikując jej kształt, przeskalowując klamrę zapięcia czy dodając łańcuszek do zawieszenia na ramieniu. W kopertówce szanująca się elegantka nosi tylko to, co niezbędne: chusteczkę, puderniczkę, pomadkę. Kopertówka jest torebką, która wpisuje się w formalny wieczorowy dress code, ale występuje w modzie również w casualowej wersji. Przeskalowana koperta, na przykład taka na pasku ze specjalnym uchwytem, w który można wsunąć dłoń, to dobry pomysł na urozmaicenie codziennego stroju na spacer czy spotkanie. 

Jak dobrać kopertówkę do stylizacji?

Jak dopasować kopertówkę do stylizacji? Eksperci od mody są zgodni: możesz to zrobić na setki różnych sposobów! Kopertówka może zagrać rolę najważniejszego akcentu kolorystycznego - jak na przykład w przypadku złotej kopertówki połączonej z czarnym total lookiem albo modelu we wzory zestawionego z gładką pudrową sukienką. Równie dobrym sposobem na stworzenie modnej stylizacji jest sięgnięcie po torebkę, która pozostanie w tle (jak chociażby gładka czerwona kopertówka noszona do sukienki w wielobarwne kwiaty czy czarna kopertówka do sukienki w tym samym kolorze). Na topie są także kopertówki mocno zdobione. Nawet najprostszej wieczorowej stylizacji, na przykład jedwabnej slip dress dodają królewskiego sznytu. 

Jak dobrać kolor kopertówki do butów?

Zastanawiasz się, jak dopasować kolor kopertówki do butów? Możemy Cię uspokoić: wszystkie możliwości wchodzą w grę. Torebka może mieć ten sam kolor, co czółenka (na przykład w monochromatycznym outficie), może mieć tę samą barwę, ale w innej tonacji (na przykład beżowe szpilki i brązowa kopertówka) albo… zupełnie inny odcień (jak chociażby kobaltowa kopertówka i srebrne sandałki). Efekt w dużym stopniu będzie zależał od Twojego pomysłu na look i tego, w jakim kolorze jest wybrana przez Ciebie kreacja, czy pojawiają się na niej wzory, jaką biżuterię dobierzesz do całości.

Kopertówka
fot. Adobe Stock