Bejsbolówka

Bejsbolówka

Co to jest czapka bejsbolówka? 

Bejsbolówka to czapka z daszkiem w sportowym stylu. Posiada twardy, lekko wygięty daszek, a główka wykonana jest z miękkiego materiału. Może mieć regulację szerokości za pomocą plastikowego paska, choć bardzo lubiana jest również czapka bejsbolówka bez regulacji. Dla zwiększenia wentylacji bejsbolówka posiada niekiedy wbudowaną siatkę. Czapka często posiada ozdobną aplikację - nadruk lub haft - z przodu, tuż nad daszkiem. Motywami są zwykle nazwy marek (np. czapka bejsbolówka adidas i Nike, które umieszczają swoje logo) lub nazwę i symbol ulubionej drużyny sportowej. 

Bejsbolówka i jej historia 

Bejsbolówka miała swój początek właśnie w sporcie. Pojawiła się już pod koniec XIX stulecia, noszona była przez sportowców podczas gry, głównie baseball, by chronić oczy przed słońcem. Największą popularność zyskała w latach 70. i 80. XX wieku, gdy weszła do masowego użytku i stała się symbolem sportowego, luźnego stylu. Znalazła swoje miejsce w kulturze rapowej i stała się nieodzownym elementem stylizacji ze spodniami o niskim kroku, dużych koszulek i sneakersów. 

Jak nosić bejsbolówkę?

Dziś również nosi się czapkę bejsbolówkę, głównie w sportowych, luźnych stylizacjach. Bejsbolówka męska często towarzyszy mężczyznom na co dzień, jako ochrona przed słońcem lub element stylizacji. W chłodne dni sprawdza się czapka bejsbolówka zimowa. Nie mniejszą popularnością cieszy się bejsbolówka damska, która doskonale łączy się z dresami, kurtkami parkami lub jeansowymi katanami. Najchętniej wybierane są bejsbolówki w kolorze czarnym, z siatką lub z własnym nadrukiem.

Powiązane hasła:
Bejsbolówka
fot. Adobe Stock