Snapback

Snapback

Snapback - co to jest?

Termin „snapback” z języka angielskiego oznacza dosłownie „zapinany tył”. I właśnie tym elementem wyróżnia się czapka z daszkiem snapback: w przeciwieństwie do tak zwanego fullcapa jest regulowana w tylnej części za pomocą plastikowego paska z systemem wypustek i otworów. Warto pamiętać, że określenie snapback dotyczy wyłącznie czapek z daszkiem z tego rodzaju zapięciem - jeśli w czapce wykorzystano pasek materiałowy lub skórzany, mamy do czynienia z czapką strapback. Na rynku istnieją również czapki z paskami velcro, na rzep. Czapkę snapback można dopasować bezp roblemu do obwodu głowy, dzięki czemu jest ona uniwersalna i bardzo wygodna.

Historia czapki snapback - to warto wiedzieć

Historia czapki snapback sięga XIX wieku! Wcześniej podczas rozgrywek baseballa nszono różnego rodzaju nakrycia głowy, nawet… słomkowe kapelusze. Indywidualnie dopasowana do obwodu głowy czapka typu snapback po raz pierwszy pojawiła się jako część oficjalnego stroju drużyny The Brooklyn Excelsiors w 1849 roku. Największą popularność snapbacków datuje się na lata 80. i 90., kiedy stały się elementem streetwearu. Chętnie lansowane przez ikony rapu, odgrywały ważną rolę zarówno na ulicy, jak i w teledyskach czy na koncertach. Chociaż przez pewien czas snapbacki wyparły czapki fullcap, dziś klasyczne, zapinane na plastikowy pasek bejsbolówki cieszą się uwielbieniem zwolenników wygodnego stylu. 

Czapka z daszkiem snapback - jak ją nosić?

Czapka z daszkiem snapback to dodatek, który pojawia się zarówno w męskich, jak i w damskich stylizacjach. W obu przypadkach idealnie uzupełni swobodny, sportowy strój na niezobowiązujące okazje, takie jak wypad za miasto, spacer czy wyprawę rowerową. Z czapką typu snapback nie rozstają się gwiazdy, które za daszkiem kryją się na przykład podczas zakupów. W modzie są nie tylko czapki bejsbolówki snapback kultowych drużyn, ale też eleganckie wersje, na przykład skórzane czy wysadzane kryształkami, idealne chociażby na imprezę. 

Powiązane hasła:
Snapback
fot. Adobe Stock