Monika Surowiec

Monika Surowiec

Projektantka i propagatorka nowego systemu mody cyrkularnej. 

Założycielka, dyrektor kreatywna marki odzieżowej Saint Warsaw Circular Fashion. 

Edukuje firmy, projektantów i klientów na temat świadomej konsumpcji, zrównoważonej mody, projektowania cyrkularnego oraz strategicznego myślenia o kreatywności.

Kształciła się w zakresie nauk humanistycznych w dyscyplinie nauk o sztuce, skupionych na rozpoznaniu, analizie badawczej i naukowej dzieł sztuki. Umiejętności te przełożyła na interdyscyplinarne działania w branży mody i kreatywnej.

Odbyła liczne szkolenia, warsztaty i kursy tj.strategia marki osobistej, projektowanie cyrkularne, nowoczesne strategie biznesowe oparte na sustainability i CSR.   Współtworzyła jeden z pierwszych programów o modzie na TVN Style. Przez wiele lat kreowała wizerunek osób publicznych, pracowała jako stylistka mody w magazynie Elle czy Twoim Stylu. Jest też kostiumografką, dyrektor artystyczną projektów filmowych w tym interaktywnych, wyróżnionych i nagradzanych na polskich i światowych festiwalach filmowych i nowych mediów tj. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni czy The Webby Awards.

Autorka artykułów do pism branżowych, dyrektor kreatywna koncepcji sesji zdjęciowych i kampanii. W oparciu o zrównoważony rozwój, CSR i cyrkularność, produkuje targi mody, tworzy szkolenia i warsztaty dla firm oraz indywidualnego klienta.

Prekursorka modowego upcyclingu w Polsce. W latach 2001-2020 projekty jej ubrań ukazały się w wielu magazynach i prasie w Polsce i za granicą m. in. w The Guardian, Vogue, Elle, A4, FUTU, Machina, Kmag, Latest Magazine, Twój Styl czy Cosmopolitan. Projektuje ubrania i akcesoria z materiałów drugiego obiegu. Znakiem rozpoznawczym są unikatowe, rzeźbiarskie i geometryczne formy. 

Wierzy, że dzięki współdziałaniu wszystkich uczestników łańcucha wartości mody m. in. producentów, projektantów, konsumentów możliwa będzie zmiana z dominującego systemu mody linearnej na holistyczny system mody cyrkularnej.

 

Zdjęcie: Piotr Porębski

Monika Surowiec