Monika Krawczykowska

Monika Krawczykowska

Miłośniczka zdrowego i ekologicznego stylu życia oraz diety roślinnej. Od ponad 20 lat weganka i mama 7 letniej Miunii. Ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki i Projektowania w Łodzi. Specjalistka z dziedziny produkcji odzieży w Polsce oraz w Azji.

Jako aktywistka wrocławskiej grupy lokalnej działa w międzynarodowej organizacji ekologicznej Greenpeace, która swoje działania koncentruje na istotnych, globalnych zagrożeniach dla bioróżnorodności i środowiska. Od kiedy Monika Krawczykowska przystąpiła do lokalnej grupy pojawił się temat i działania związane z odpowiedzialną i ekologiczną modą.

Jest koordynatorką polskiej edycji Make SMTHNG Week, kampanii Greenpeace mającej na celu ograniczenie konsumpcji, zakupów nowych produktów. Kampanii, która promuje twórcze podejście do życia codziennego, przedmiotów, które już posiadamy. Promuje również DIY i wszelkie formy przetwarzania i przerabiania przedmiotów, ubrań, sprzętów.

Współpracuje również z Fundacją Viva, działającą na rzecz dobrostanu zwierząt, biorąc udział w wydarzeniach oraz spędzając wolny czas na wolontariacie wraz z rodziną w Schronisku dla zwierząt w Korabiewicach, założonym przez Vivę, czy też w Obozie dla Puszczy.

Współpracowała z festiwalem propagującym wegański styl życia „Veganmania, organizowanym przez Otwarte Klatki, gdzie opowiadała o odpowiedzialnej i wolnej od okrucieństwa modzie, modzie wegańskiej.

Od 2000-go roku związana z przemysłem odzieżowym. Doświadczenie, jakie zdobyła podczas współpracy z firmami produkującymi w Azji i obserwacja systemu produkcji odzieży, były motywacją do wejścia na drogę odpowiedzialnej i etycznej mody. Tak właśnie powstał pomysł na własną etyczną i zrównoważoną markę odzieżową „Slogan - ubrania etyczne i wegańskie”. Po kilku latach prowadzenia własnej marki i pogłębiania wiedzy w tym kierunku – specjalista z dziedziny etycznej i odpowiedzialnej mody.

Ambasadorka Fairtrade Polska, organizacji, dla której sprawiedliwe i fair traktowanie oraz wynagrodzenie pracowników były zawsze istotne na równi z aspektem ekologicznym.

Monika Krawczykowska