Monokini

Monokini

Strój kąpielowy monokini - co to takiego?

Monikini - co to takiego? To nic innego, jak fason kostiumu kąpielowego z wycięciami w okolicy talii, który stanowi stylowy kompromis między strojem jednoczęściowym a bikini. Monokini rządzą od kilku sezonów na gorących plażach od Brazylii po Lazurowe Wybrzeże. Strój z wycięciami w kolorze czarnym, fuksjowym, w paski, a może w kwiaty? Każda wersja jest teraz na topie! 

Monikini - dla jakiej figury będzie najlepszy?

Monikini jest dość odważnym fasonem stroju kąpielowego. Skutecznie przyciąga wszystkie spojrzenia, a do tego eksponuje talię i biodra. Z tego powodu to kostium, w którym najlepiej będą się czuć panie odważne i zadowolone ze swojej sylwetki. Jesteś typem klepsydry z talią osy? A może gruszką dumną ze swoich krągłości? Monokini będzie idealnym wyborem dla Ciebie! Tego typu strój potrafi też wyrzeźbić optycznie sylwetkę, na przykład modelując talię (to ważne w przypadku pań o figurze kolumny) czy odwracając uwagę od wystającego brzuszka (ta strefa jest w końcu zasłonięta pasem materiału).

Co warto wiedzieć o monokini?

Pamiętaj, że w stroju kąpielowym monokini możesz zadać szyku na plaży czy nad brzegiem basenu, zwłaszcza jeśli dodasz gwiazdorskie ciemne okulary, duży kapelusz i modne klapki, ale w tym stroju nie polecamy… opalania. Ze względu na specyficzny krój, dość trudno będzie Ci w monokini zafundować sobie równomierną opaleniznę. 

Monokini
fot. Adobe Stock