Regular fit

Regular fit

Co to jest regular fit?

Krój regular fit można określić jako prosty. Jest lekko dopasowany, ale nie tak mocno jak krój slim fit lub wręcz obcisły skinny fit. Regular fit może występować również pod nazwą classic fit. Ubrania o kroju regular pozwalają ukryć mankamenty sylwetki. Przykładem może być koszula, która podkreśli klatkę piersiową, ale zasłoni lekko wystający brzuszek lub biodra. Jednocześnie są bardzo uniwersalne, ponieważ sprawdzają się u kobiet i mężczyzn o różnych typach sylwetki i zróżnicowanym wzroście. By ubrania regular fit prezentowały się dobrze, należy dobierać swój rozmiar - przy za dużym rozmiarze ubranie straci kształt, natomiast za małe będzie opinać. 

Slim fit a regular fit 

W przeciwieństwie do slim fit, regular charakteryzuje się prostymi krojami. Ubrania dobrze układają się na sylwetce, ale nie są przeskalowane jak oversize, ani obcisłe jak slim fit. Regular fit pozwala zachować nieco luzu w strategicznych miejscach, zapewnia swobodę ruchu i raczej odwraca uwagę od sylwetki, niż ją podkreśla. Sprawdzi się zwolennikom minimalistycznego, klasycznego stylu. 

Spodnie i koszule regular fit - jak wyglądają?

Spodnie regular fit męskie lub damskie wyglądają podobnie - posiadają proste nogawki. Mogą być lekko dopasowane w biodrach, natomiast pozostawiają lekki luz w okolicy łydek (lub ud, jeśli są szczupłe). Bardzo popularne są jeansy regular fit ze względu na swoją uniwersalność i ponadczasowość. Natomiast koszulki i koszule regular fit mają prosty krój, nieco dłuższy, który może zasłaniać biodra. Nie są taliowane, zwykle są nieco luźne w górnej części, za to proste w okolicy talii i bioder.

Powiązane hasła:
Regular fit
fot. Adobe Stock